Magia a przeprowadzki. O przesądach słów kilka

Dla wielu osób przeprowadzka to coś więcej niż spakowanie kilku walizek i przewiezienie swoich rzeczy w inne miejsce. To nowy początek, szansa na wprowadzenie zmian, umocnienie więzi i budowę czegoś stabilnego. Nic więc dziwnego w tym, że w temacie przeprowadzek istnieje wiele przesądów. Przyjrzyjmy się kilku najczęściej powtarzanym.

Jako pierwszy wnieś do domu stół

przesady w czasie przeprowadzki Stół to jeden z symboli silnej, darzącej się zaufaniem i zgodnej rodziny. Wszak to przy nim spożywa się wspólne posiłki, przy nim także zwykło omawiać się codzienne sprawy. Dlatego jednym z najbardziej rozpowszechnionych przesądów na temat przeprowadzek jest ten, zgodnie z którym pierwszym wniesionym do mieszkania meblem powinien być stół. Jeśli więc należysz do osób dbających o więzi rodzinne, zadbaj o to, aby wiedziały o tym osoby odpowiedzialne za przenoszenie mebli.

Unikaj wiatru

Przeprowadzka w wietrzny dzień nie jest chyba dobrym pomysłem. Psotne podmuchy mogą przecież spłatać niejednego figla, a łatwo także o przeziębienie. To jednak nie wszystko. W niektórych regionach Polski zwykło się mówić o tym, że silny wiatr w czasie przeprowadzki to zła wróżba dla rodziny — zapowiedź jej rozpadu.

W nowym domu rozrzućcie po kątach grosiki

magia przeprowadzkiTo chyba ulubiony przez dzieci zwyczaj/przesąd związany z przeprowadzką. Aby żadnemu członkowi rodziny nie zabrakło pieniędzy, gospodyni powinna rozrzucić po kątach nieco monet. Zazwyczaj jako pierwsze korzystają z tego dzieci, które skwapliwie chowają błyszczące pieniążki do swoich maleńkich kieszonek. Trzeba więc przyznać, że przynajmniej w ich przypadku przesąd ten nierzadko okazuje się mieć pokrycie w rzeczywistości.

Wierzyć, czy nie wierzyć?

Niestety, nie możemy odpowiedzieć na to pytanie. Wiemy jednak, że sprawnie zorganizowana przeprowadzka to gwarancja dobrego wejścia w nowe miejsce i szybkiego oswojenia nowej przestrzeni. W takiej sytuacji o wiele łatwiej jest cieszyć się tym nowym początkiem, spędzając czas w gronie najbliższych.

 

Popularne zapytania:

przeprowadzki Gdańsk, Gdańsk przeprowadzki, przeprowadzki Gdańsk cena, usługi transportowe Gdańsk, cena przeprowadzki, ile kosztuje przeprowadzka, czy warto skorzystać z firmy przeprowadzkowej

Podobne wpisy: